PVC PENCERE araştırması yaparken markaları kıyaslamak son derece gereksiz diyebilirim. Çünkü kişilerin yorumları ile hatta biz ustaların yorumları ile burada hiç bir sonuca varamazsınız. Sadece kafanız karışır. Peki ne yapmanız gerekiyor. Açıkçası ben sektörün içinde olmasam ki böyle bir tavsiyeyeyide sektörün içinde olduğum için yapıyorum. Gidip yapılacak profile bakarım. Winsa mı yoksa egepen mi yaptıracağınıza bu şekilde karar verebilirsiniz.

Peki biz ustamıyız nerden bileceğiz farkını diye soracak olursanız insan yakından görüp eli ile tuttuğu zaman az çok her ürünü anlayabilir. Hiç yoktan içinizin ısındığı bir yanı olur. Şu daha iyi sanki diyebilirsiniz. Peki ben egepen mi yoksa winsayımı tavsiye ederim.  Açıkçası ben bu ürünü alacağım firmanın doğru düzgün işini iyi yapan iki gün sonra problem çıktığı zaman beni peşinden koşturmayacak bir firma olmasını tercih ederim ( Marmara pimapen ) Yoksa en kaliteli malzemeyi ürünü doğru düzgün yapmayan rezil eden bir çok kişi var. Parayı aldığı vakit yüzünüze bakmaz.

Winsa fiyatları ile egepen fiyatları arasında bir hayli fark var diyemem ancak egepen daha uygun fiyatlı. Tabi daha uygun diye yaptırın demiyorum. Ama büyük yatırımlar yapan iki firmayı bir yazıda birini öne çıkarıp diğerini yermek haklarını yemek demektir. O nedenle gidip fabrikalarında veya showroomlarında veya ölçüye gelen ustalardan profil numunesi istemeniz çok iyi olacaktır.

Winsa egepen pimapen fıratpen şuan açıkçası bir usta olarak marka olarak değilde markaların üç contalı olan seriler ile 2 contalı serileri olarak 2 bölüme ayırırsak 3 contalı olanları tercih edin. Marka olarak pimapen benim şahsi ustalık görüşüme göre daha sıcak bakıyorum.