Sektörün önce markası Pimapen tamami ile bir değişiklik içerisinde girmiş bulunmaktadır. Daha önce horizon serisi yerine carismayı sunan marka şimdi ise tamamen kan değiştiriyor. Bu değişikliğin ana ismi Pimapen nirvana modeli.  Peki nasıl bir model olacak sizin anlamanız açısından sadeleştireceğim.

8 cm genişliğinde profil olacak. Yani 80mm bir hayli kalın 8000 seri. Ve esas ısı yalıtımında önemli olan nokta contaların sayısı 3. Hem pencere dışında hem pencere ortasında hemde iç bölmede kalıyor. Yani birinden geçse diğerinden geçmez. İşte önemli olan noktada bu. Ancak işçilik iyi olursa bu faktör işe yarar. ( MARMARA PİMAPEN SİTESİNDEN ALINTIDIR. ) Peki başka özellikleri ne bu nirvana modeli fiyatı ne olacak. Şöyle söylemek isterim 150×150 pimapen nirvana serisi pencere fiyatı 600 tl olabilir. Net fiyat değil ancak çok rahat bu fiyatı bulabilir diye düşünüyorum.

Profil genişliği : 80 mm
Odacık sayısı : 6
Profil sınıfı : B Class  (TS 5358 – EN 12608)
Conta sistemi : İç-Dış ve Orta conta,  3’lü conta sistemi
Conta tipi/rengi : TPE – Gri / Siyah
Cam kalınlıkları (mm) : 24, 30, 36, 44

Her şeyden önemlisi 80 cm genişlik olması sayesinde ömür boyu yeni nesil cam kalınlıklarını kullanabilirsiniz. Yani normal 4+16+4 ısıcam, 4+24+4 jaluzi cam, 4+9+4+9+4 üçlü konfor cam sinerji cam ve daha büyük camlar bile pimapen nirvana modeli ile kullanılabilir.