Açıkçası daha önce pakpen markası ile çalışmadığım için marka kaliteli mi değil mi hakkında yorum yapamam. Ancak bilmeniz gereken pakpen fiyatlarının piyasa geneli ile aynı olduğudur. Örneğin 150 cm genişliğinde 150 cm yüksekliğinde bir kanadı açılır pakpen marka bir pencere 450 tl’dir. Bu gibi ürünlerde 1 pencere 2 pencere yaptırırken fiyatlar normalden daha yüksektir. Bu nedenle burada bizim 450 tl olarak verdiğimiz fiyatı bir bayi aradığınızda 500 tl veya daha fazla söyleyebilir. pakpen fiyat hesaplaması diğer markalarda olduğu gibi ilk olarak tüm kullanılan profiller metre bazında sayılır. 150 cm genişlikte 2 adet alt ve üst profil mevcut. Aynı zamanda yükseklikte 2 adet kanat ve 3 adet sağ sol orta direk toplam 5 adet profil var. Birde açılır kanat yatayları 75 cm olarak var sayarsak alt ve üst 1.50 cm yapar. Yani toplam 12 metretül pakpen profili var. m2 değil mtül. Ancak camların m2 si çıkarılır.
M2 nasıl hesaplanır. Yükseklik ve genişlik çarpılır. 1.50 x 1.50 = 2.25 m2 cam. Daha sonra 1 adet açılır aksesuarı fiyata eklenir. Pervaz etrafına kaç metre gidecek isek 4 trafı 1.50 yani 6 metre pervaz var.
Burada verdiğim bilgileri kısaca toparlamak gerekirse;

  1. 12 metretül pakpen profili
  2. 2.25 m2 cam
  3. 1 adet açılır aksesuar
  4. 6 metre pervaz

Bu metrajları adetleri ürünü yaptıracağınız firmanın birim fiyatı ile çarpın. Mesele bizim firmammız pimapen markayı işçilik montaj dahil 20 tl’den yapıyor. Cam 65 tl akseusar 30 tl pervaz 5 tl

Tüm firmalar tüm markalar aşağı yukaı bu fiyatlar üzerinden çalışır. Bunlar beyaz modeli. Renkli 27 tl. Tabi silikon vs. gibi fiyat eklemeleri gerekirse yapılıyor. İnternet üzerinden net pakpen fiyatı bulmanız biraz zor bu nedenle bayileri arayıp ölçülerinizi vererek montaj dahil fiyat bilgisi almanızı öneriyorum.