Bu yazıda kişisel görüşümü belirtmekteyim. Fıratpen veya diğer markalar ile ilgili alakam yoktur tamamen şahsi düşüncemdir. 

Bu zamana kadar hiç bir marka için burada kötü demedin. Çünkü reklam veriyorlar eleman çalıştırıyorlar yani ön yargılı olup kimsenin ekmeği ile oynamak istemedim. Ancak sonuçta iyi mi kötü mü bilgili olan insanların kötü gördüğünü söylemesi gerekiyor. Açıkçası ben evime şuan yaptıracak olsam kesinlikle fıratpen yaptırmam. Bunu ön yargılarımla söylemiyorum. Pvc pencere sektörünün içinde biri olarak geçen gün fıratpenci bir arkadaşımın ofisine gittiğimde fıratpen selenit 75’lik profilin numunesini gördüm. Elime aldığımda gayet hafif yapmacık oyuncak gibi geldi. Ve kendime dedim ki şimdi evime yaptıracak olsam kesinlikle bu ürünü yaptırmam. . 70’lik seri winsa ve pimapen hatta adopen bile 75lik fıratpenden daha dolgun duruyor. Gerçi elime mm ölçeğini aldığımda az biraz ince olsada aynı kalınlıkta profil kalınlığı gibi ama genel olarak daha hafif ve conta kısımları çok yapmacık sanki hava olduğu gibi içeri giricek gibi duruyor. Fıratpen kaliteli mi diye sorarsanız dedim ya ben kendi evime yaptırmam.

Seneler önce fıratpen montajı yapan abim (usta) bana yapılacak ürün değil demişti. Hep ön yargılı olduğunu söylerdim ve selenit 75 ile yani yeni oluşumla düzelmiştir ön yargılı olma derdim ama lafın kısası fıratpen iyi mi değil. Kaliteli mi değil. Ben tatmin olmadım.