Merhaba değerli okurlarım,

80cm genişliğinde 200cm yüksekliğinde pimapen kapı fiyatını sizlerle birlikte hesaplayacağız. Kapılar iki çeşide ayrılır. İlk olarak pencere tipi ikincisi kilitli kapı. Sizin anlaycağınız şekilde söylemek gerekir ise birinci kapı sadece içeriden açılan kapanan pencere gibi pencere kolu ile içeriden açılan kapanan ikincisi ise iki taraftan kolu olan ve anahtar ile kolu kilitlenen gerçek kapı. Genel olarak pimapen wc kapıları kilitli kapı grubunda yer alır ve bu kapılar normal kapılardan 75 tl daha pahalıdır. Bunun sebebi açılır kanadan daha geniş profil kullanılması ve kilitli aksesuar kullanılmasıdır. Şimdi biz burada kilitli kapı fiyatı hesaplayacağız.

pimapen kapı fiyatları

yukarıda ki resimde hesaplanacak birimleri yazdım. Pimapen kapı fiyatı hesaplanırken ( marmara pimapen istanbul anadolu yakası alıntısıdır ) dış kasa pencere profili olarak ve iç kasa kapı profili olarak ayrı olarak hesaplanır. 200 yükseklik olan kapımızda sağ (200 cm) sol(200 cm) alt (80cm ) ve üst(80cm) toplam 6 metre kasa yani pencere profili var. Aynı şekilde sağ sol üst alt kapı profili var. 6 metre kapı profili

Daha sonra cam ve lambri hesaplaması yapılır. Sizler için bilgisayar programından çıkarttım cam ve kapı lambri et ölçüleri resimde yer alıyor. Ama biz pimapenciler gibi brüt hesap yapacağız. Yani genişlik ve yükseklik çarpımı ile metrekaresini bulacağız. 80 cm çarpı 200 cm = 1.6 metre kare cam. Normalde 0.53×1.084 =  0,57 m2 cam ve 0,53*0,59 = 0,31 lambri var bu rakamlara resim içindeki ölçülerden ulaştım. Ancak fire vs. katıcağımız için biz brüt olarak 1.6 metrekare hesaplıyoruz.

Kilitli kapı aksesuar bir adet kilitli ispanyolet hesaplanacak. Kısaca şimdi toplamaya geçelim ve bir adet pimapen kapı fiyatı ne kadar bakalım.

6 metre pencere profili x 20 tl = 120

6 metre  kapı profili  x 25 tl  = 150 tl

0,57 m2 cam x 80 =  45 tl

0,53 lambri x 50 tl = 30 tl

kilitli kapı aksesuarı = 75 tl

 

pimapen kapı fiyatları  420 tl mal olur ancak bunun çekomastiği nakliyesi işçiliği vs. 500 tl civarına firma size fiyat sunabilir. Sayı artar bir daire bazında pencere kapı yaptırırsanız bu fiyat 400 tl kadar düşer.  Bu fiyat beyz içindir. Renkli pimapen kapı fiyatları daha farklıdır. Saygılarımla marmara pimapen ALıntıdır.