Bugün bir çok kişinin merak ettiği bir konuya değineceğim. ”Bir daire pimapen ne kadar tutar” Başlığa pimapen olarak yazdım ancak farklı marka fiyatıda bildireceğim. Başlığı pimapen olarak atma sebebim bildiğiniz gibi pvc pencereler genel olarak bu markanın ismi ile internette arama yapılıyor. Daha çok kişiye ulaşmak daha doğrusu daha çok kişinin bilgi alması adına böyle bir başlık attım.

Bir daire dediğimiz zaman 5 pencere 1 kapı veya toplamda 4 pencere 2 kapı gibi olarak 6 – 7 pencere yer alır. Biz 6 olarak hesaplayacağız.

Başlayalım ;

Genel olarak bir dairede Salonda büyük pencere 210cmx140cm,bir kapı 80cm x 200cm ve bir adet orta boy 140cm x 140cm

Mutfakta bir adet pencere 130×120 biraz ufak diyelim. Bazen kapı olabiliyor onu ayrı olarak sayarız

Çocuk odasında 1 adet 140cm x 140cm

Yatak odasında 1 adet 170cmx 140cm bazende kapı olabiliyor.

Bu hesaba göre şuan 5 pencere 1 adet kapı var. Ölçüler 5 10 cm büyük veya küçük olabilir bu fiyata fazla etki etmez. Bir daire pimapen fiyatını tam anlamı ile bulmak için müşterinin yani sizin neler istediğiniz önemlidir. Çift açılım istiyormusunuz. Mermer istiyormusunuz. Cam klasik mi konfor mu ? Biz burada bir daire pencere fiyatını çıkartırken çift açılım veya mermer eklemeyeceğiz. Ayrıca ısıcam olarak klasik fiyatı hesaplayacağız. Marmara pimapen çalışanlarına teşekkür ederim.

Aşağıdaki resimde yer aldığı gibi 210cmx 140cm olan salon penceresi 3 bölme sağ ve sol açılır ortadan sabit. Diğer 140×140 olan pencereler 2 bölme bir açılır kanat diğer tarafı sabit. 170×140 yatak odası penceresi 3 bölme ortada açılır veya 2 bölme bir açılır bir sabit pek fark etmez. Kapılar normal kapı. Normal kapı kilitli kapı fiyat farkına birazdan değineceğim. 5 pencere 1 kapılı 2+1 daire pimapen pencere fiyatını belirleyelim.
bir daire pimapen fiyatı

Adopen 7000 seri, 4+12+4 ısıcamlı + etrafları pervazlı, kapılar ve pencereler normal açılım bir daire pencere fiyatı montaj dahil 10 bin TL  tl civarı tutar. 5 Pencere 1 kapı için böyle bir fiyat çıkar.  katkıları ile hazırlamıştır.  Adopen değilde pimapen s7000 horizon yani direk olarak pimapen marka olursa 15 bin TL  tl tutar. Peki buna bir kapı daha veya bir pencere daha eklersek fiyat ne kadar çıkar diye sorarsanız 1600 tl civarı bir daire pimapen pencere maliyeti artar. Tabi çift açılım, kapının kilitli olması veya mermer fiyatı yükselten etkenlerdir.

Yardımları için www.marmarapimapen.com teşekkür ederim.