PİMAPEN TAMİR SERVİSİ  İSTANBUL ANADOLU YAKASIİLETİŞİM 0543 239 78 57  TELEFONDAN GİRİYOR İSENİZ NUMARA ÜZERİNE TIKLAYIP ARAYABİLİRSİNİZ.

Pvc pimapen menteşe ve kapılarda en sık rastlanan sorunlardan bir tanesi menteşe kırılmasıdır. Etrafınızda bir çok kişide denk gelmiş ve görmüşsünüzdür. Hiç yoktan ”pimapen pencere menteşesi kırıldı” sözüne aşinasınızdır. Ve şimdi burada olduğunuza göre bu sizin başınıza gelmiş demektir. Peki böyle bir durumda pencere kapı menteşesi tamiri nasıl yapılır burada hep birlikte size bunu anlatacağım.

Pimapen kapı ve pencerede bütün yükü taşıyan tam anlamı ile pencerenin yapı taşı menteşelerdir. Senelerce bütün yük onların üstüne biner bu nedenle kırılmasını beklemeden kontrol etmek lazım çünkü birinin üstüne düşme ihtimali çok yüksektir. İnsanlar koltukları pencere önünde olduğu için hava gelsin diye pencere önüne oturduklarında menteşe kırılır ve insanın üstüne düşebilir. Bu nedenle pencere ve kapılarda en önemli aksesuardır.

Peki menteşe nasıl takılır veya menteşe nasıl değiştirilir. Bu iş çok dikkatli olunması gereken bir iştir ve elinizde şarjlı matkap yok ise kesinlikle yapmanızın sakıncalı olacağı bir iştir. Menteşe tamiri değişimi kesinlikle bir usta tarafından yapılması lazım. Yoksa pencereden kışın soğuk girer ve daha fenası pencere doğru düzgün çalışmaz. Kısaca kesinlikle menteşe tamirinin bir usta tarafından yapılması gerekir. Cebimizde az biraz fazla para çıkacak diye uyanıklık ettik sanmayın çünkü hem düzgün yapılmaz hemde boşa uğraşmış olursunuz yine bir ustanın el atması kesinlikle gerekir.