Isıcam yani çiftcam kendi içinde bir çok gruba ayrılmaktadır. Kalınlık ve nitelik bakımından bunları gruplandırmak gerekir ise ilk başta kalınlık olarak bahsedelim. Ve buna göre ısıcam yani çift cam fiyatlarını ele alalım.

Çift cam üç bölmeden oluşur. 2 tek cam arası nemi alan ısıcam çıtaları bulunmaktadır. Yani iki cam arasında kuru hava barındırarak yalıtım sağlanmaktadır. 4mm camın ön tarafı 16mm ara boşluk 4mm camın arka tarafı yani 4+16+4 olarak lanse edilen cam bu şekilde oluşmaktadır. Ayrıca 4mm camın ön tarafı 12mm cam arası 4mm camın arka tarafı 4+12+4 olarak lanse edilmektedir. Peki bunların aralarında ki fark nedir. Ara boşluk fazla az olmasının bir önemi var mı ? (marmara pimapen sitesinden alıntıdır . ) Açıkçası bu konu hakkında kanıtlanmış bir şey yok ancak mantık açısından şöyle düşünüyorum ne kadar doğru bilemem. Dışarıdan vuran soğuk dıştaki camın iç kısımına soğukluk verir. Ve diğer iç kısımda kalan camda bu arada içerinin sıcaklığını kendi iç yüzeyine verir.İki cam birbirine ne kadar yakın olursa dışarıda ki cam içerdeki camın yaydığı iç ısıyıda camıda kendi ısı derecesine alır. Tabi bu benim kendi mantığım 🙂

Isıcam fiyatlarının net bir bilgisi yoktur. Camınız kırıldı ve tamir ettirmek istiyor iseniz istanbul anadolu yakası için 0543 239 78 57 numaralı telefondan ısıcam tamiri fiyatları hakkında bana ulaşabilirsiniz.

Ayrıca evinizin eski camlarını şuan ki yeni nesil camlar ile değiştirmek isterseniz ısıcam konfor fiyatları ve ısıcam sinerji fiyatları için bilgi alabilirsiniz.  Yani mevcut camlarınızı ısıcam konfor yapabiliyoruz.  Evinizin eski pencereleri değiştirmeden yapılabilir.